Doi marinari ruși, de pe petrolierul capturat de americani, au fost eliberați. Maria Zaharova a subliniat rolul lui Donald Trump
Doi marinari ruși care se aflau pe petrolierul capturat de Statele Unite în Atlanticul de Nord, pe data de 7 ianuarie, au fost eliberați, anunță Ministerul de Externe de la Moscova.