Maia Sandu, după sancţiunile anunţate de Londra: „Laţul se strânge pentru fugarii corupţi din Moldova”
Preşedinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a salutat vineri noile sancţiuni anunţate de Regatul Unit împotriva a 30 de persoane din întreaga lume, "care au comis abuzuri grave", precizând că printre ei se numără şi Vladimir Plahotniuc şi Ilan Şor.