Simona Halep, la meciul oficial de retragere: Mulțumesc României! Vă mulțumesc din suflet pentru că nu v-ați îndoit de mine
Astăzi este ziua în care Simona Halep își încheie oficial cariera în fața publicului, în cadrul unui eveniment special organizat la Cluj-Napoca. Înaintea meciului de retragere, fosta lideră mondială a participat la o conferință de presă alături de invitații serii, Elina Svitolina și Gaël Monfils.