Povestea epavelor din Al Doilea Război Mondial, care ies de sub apele Dunării din cauza secetei
În Serbia, în zona satului Prahovo, la granița cu România, epavele navelor germane scufundate în Al Doilea Război Mondial ies de sub apele Dunării. Autoritățile spun că vor începe îndepărtarea lor din toamnă, așa că imaginile rare pot fi văzute doar vara asta, când seceta a redus nivelul fluviului.