O plimbare în aer liber, pe o asemenea căldură, poate fi un coșmar. Euronews a mers cu o cameră de termoviziune pe străzile din Capitală și vă arată care sunt temperaturile resimțite în cele mai arzătoare locuri. Asfaltul ajunge la 50 de grade Celsius, iar scaunele unei mașini lăsate la soare pot să depășească 70 de grade.
Andre Rotaru, jurnalist Euronews România: Este ora 15. Suntem în centrul Bucureștiului, iar, conform aplicațiilor meteo, temperatura la umbră este de 32 de grade Celsius, aproape de maxima zilei. Este însă cu mult mai rău la soare. Dacă ne uităm la temperatura solului, vedem că aceasta ajunge la 56, chiar 57 de grade Celsius: Și dacă luăm exemplul acestei bănci, care a rămas toată ziua la soare, vedem că șezutul său ajunge la 60 chiar 61 de grade Celsius.
Suntem abia la începutul valului de căldură, iar prin lentila unei camere termice, orașul este roșu. Dacă la umbra copacilor temperatura solului scade chiar și la 24 de grade Celsius, asfaltul rămas în soare trece de 50 de grade.
Femeie: Se face și mai cald. Deocamdată am o rută scurtă. Mă bag la metrou, așa mă descurc.
Bărbat: Mă descurc foarte bine. Am stat ani de zile în țările arabe și m-am obișnuit cu căldura.
Dușuri stradale, instalate în centrul Bucureștiului
Pentru cei care caută o oază de răcoare, primăria Capitalei a instalat dușuri stradale. Aici, temperatura scade până la 24 de grade.
Reporter: Ați folosit vreodată un duș stradal?
Turistă: Da, dar este doar un pic răcoritor, apoi pentru scurt timp. Vin din Germania. Și în Germania este foarte cald.
Peste 40 de grade Celsius în tramvaiele vechi, fără aer condiționat
Asfaltul este încins și în stațiile de transport în comun, unde refugiile fie lipsesc, fie nu oferă suficientă umbră. În tramvaiele fără aer condiționat e și mai greu pentru călători.
Scaunele pe care bate soarele ajung chiar și la 42 de grade Celsius. Hainele călătorilor devin, prin comparație, cele mai răcoroase suprafețe din tramvai. Și marginile geamurilor ajung pe la aceleași temperaturi.
Femeie: Sunt condiții inumane, dar ce să facem? Aste sunt. Rar când nimerim cu aer condiționat. (Reporter: Câte stații aveți de mers?) Până la capăt, la Progresul.
Pentru Euronews, Societatea de Transport București a transmis că 86% dintre autobuzele de pe traseu au aer condiționat, însă pe traseele aglomerate sunt introduse și mașini mai vechi, fără aer condiționat, intercalate cu cele noi.
Vatman: Noi avem aer aici, dar nici ăsta nu e performant. E doar să supraviețuiești. Cele vechi nu au, astea mai moderne au un pic mai...
Prin lentila camerei cu termoviziune, mașinile lăsate în soare devin adevărate cuptoare. Capotele ajung și la 60 de grade Celsius, iar în interior, unde aerul nu circulă, tapiseria se încinge până la 70 de grade - suficient încât să cauzeze arsuri după un contact prelungit cu pielea.
