La 40 de ani după Cernobîl, Papa cere utilizarea energiei atomice în scopuri pașnice
Energia atomică trebuie utilizată doar în scopuri pașnice, a declarat duminică Papa Leon al XIV-lea, la împlinirea a 40 de ani de la catastrofa nucleară de la Cernobîl, transmite AFP.